Published On: 3 Maj, 2016

Ahmeti: Pranimi i Kosovës në UEFA është një lajm i shkëlqyer (Foto)

Ka reaguar edhe Ali Ahmeti për pranimin e Kosovës në UEFA në kongresin e Budapest, njofton Telegrafi Maqedoni.

Ai sportistët i ka quajtur ambasador të mirë të një vendi. Ai ka uruar që Kosova të jetë në krah të Shqipërisë në garat e mëdha evropiane dhe botërore. ”Pranimi i Kosovës në UEFA është një lajm i shkëlqyer jo vetëm për futbollistët dhe sportistët në përgjithësi, por edhe për shtetin e Kosovës dhe të gjithë shqiptarët.
Sportistët janë ambasadorët më të mirë të një vendi dhe unë jam i bindur që ky vendim kaq i rëndësishëm i shtëpisë evropiane të futbollit do t’i shërbejë më së miri jo vetëm sportistëve, por edhe institucioneve në konsolidimin e mëtejm të shtetit të Kosovës. Urime dhe ju pafshim në krah të Shqipërisë në garat e mëdha evropiane dhe botërore.” ka shkruar Ahmeti./Telegrafi/

Ahmeti Uefa

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...