Published On: 3 Maj, 2016

Ahmeti në udhëkryq!

Prej momentit kur u tha se Ilir Deda do ta formojë një parti të re, u përfol edhe emri i kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmeti, shkruan GazetaBlic.
Mimoza Kusari-Lila, ka thënë në Rubikon, se me Ahmetin ka biseduar, mirëpo kjo nuk do të thotë se ai do t’i bashkohet iniciativës së re, ndonëse ka thënë se mbeten të hapur edhe për të.
“Unë kam biseduar me Shpendin, bisedoj edhe në kuadër të komunave.
Nuk ka konfirmim që Shpendi do të jetë pjesë e një organizimi të ri. Jemi të hapur. Gjithsesi”, ka thënë ajo, përcjellë GazetaBlic.
E deri më tani, pjesë e iniciativës së re janë Mimoza Kusari-Lila dhe Ilir Deda, ndonëse flitet se ka edhe emra të tjerë të njohur.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...