Published On: 17 Shtator, 2016

Ahmeti: Hashim Thaçi është tokëfalës dhe tokëndarës

Kryetari i Prishtinës, ka reaguar pas postimit të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, i cili kritikoi protestat e sotme të studentëve te kisha në kampusin e UP-së. Ahmeti shkruan se “nuk duhet lejuar që ky njeri dhe ekzistenca e tij të lë pasoja për shtetin tonë”.

Si nënshkrues i demarkacionit tokefales, dhe premtues e nënshkrues i asociacionit tokendares, Thaci krijon tema te tilla si kjo më poshtë ku mund të duket i moderuar dhe relvant në Ballkan. Për këtë arsye këshilltaret e tij shkruajnë artikuj kundër Rames dhe takimeve me Vucicin sepse frigohet që dikush ja zene vendin tek koncesionet.

Kosova do të mbetet edhe pas Thacit edhe pas gjithë neve. Nuk duhet lejuar që ky njeri dhe egzistenca e tij të na le pasoja për shtetin tonë”(sic.), ka shkruar Ahmeti në profilin e tij në Facebook. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...