Published On: 23 Maj, 2016

Ahmeti: Çdo vit në QKMF kontrollohen rreth 10 mijë nxënës të shkollave fillore

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, së bashku edhe me drejtorin e Shëndetësisë në këtë komunë Arben Vitia sot kanë vizituar shkollën fillore “Meto Bajraktari” në kryeqytet në të cilën kanë filluar vizitat sistematike mjekësore të nxënësve të klasave të para, të pesta dhe të nënta.

Këto vizita nga mjekët po bëhen me qëllim të parandalimit të hershëm të problemeve të mundshme shëndetësore.

 Ahmeti tha se tash e tri vjet prej se ka filluar ky kontroll, çdo vit kontrollohen rreth 10 mijë nxënës, të cilët problemet shëndetësore i paraqesin në Qendrën kryesore të Mjekësisë Familjare.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...