Published On: 24 Prill, 2017

Agolli dhe klubi i tij festojnë titullin e katërt (Foto)

Ansi Agolli dhe Qarabagu e kanë festuar titullin e katërt radhazi si kampionë të Azerbajxhanit, të pestin në historinë e klubit.

Titulli ishte fituar matematikisht disa javë më parë, por ceremonia e dorëzimit të trofeut u zhvillua pas ndeshjes së parafundit të Premierligës azere, e fituar me rezultatin 2-1 përballë Sumqayit, transmeton SuperSport.

Një sezon i dominuar gjatë nga Qarabagu, që pas 27 javëve të luajtura ka grumbulluar 59 pikë, ndërsa do ta mbyllë kampionatin me udhëtimin në fushën e Neftçi, por është i pakapshëm nga rivalët më të afërt të Gabalasë.

Kampioni Ansi Agolli (Instagram)

Prej transferimit në vitin 2010 në Azerbajxhan, kapiteni i Kombëtares është shndërruar në një prej futbollistëve shqiptarë më të suksesshëm për trofe të fituar.

Agolli do ta mbyllë sezonin me datë 5 maj, me finalen e Kupës përballë Gabalasë, ku Qarabagu do të synojë që për të tretin sezon radhazi ti fitojë të dy trofetë.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...