Published On: 24 Janar, 2016
Bota |

Agjentët e Putinit të akuzuar për vrasjen e Litvinenkos lënë rrezatim poloniumi në ambasadën britanike

Dy Rusët e akuzuar për vrasjen e Aleksandër Litvinenkos e kontaminuan ambasadën britanike me rrezatim poloniumi, aq sa ajo u mbyll disa muaj.

Agjentët lënë pas një gjurmë të poloniumit vdekjeprurës, pasi ata shkuan atje për të mohuar helmimin e spiunt rebel.

Një ish diplomat zbulon sot se ata lanë një gjurmë vdekjeprurëse poloniumi-210 në ndërtesë pasi Vladimir Putin i urdhëroi ata që të shkpnin atje dhe të mohonin vrasjen.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...