Published On: 24 Maj, 2016

Agim Bahtiri mund të kaloj në PDK?!

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri shumë shpejt mund t’i bashkohet Partisë Demokratike të Kosovës. Gazeta Blic nga burime të saja ka marrë vesh se para disa ditësh Bahtiri dhe PDK kanë arritur marrëveshje në parim, për kalimin e këtij të fundit në partinë e drejtuar nga Kadri Veseli.

“Para disa ditësh është arritur marrëveshja ndërmjet Agim Bahtirit dhe PDK-së. Sipas kësaj marrëveshjeje, Bahtiri do t’i bashkohet partisë më të madhe në vend”, ka theksuar ky burim i Gazetës Blic.

Gazeta Blic ka marrë vesh se marrëveshja është arritur në shtëpinë e Agim Bahtirit.

 I parii Mitrovicës, Agim Bahtiri ndërkaq, nuk ka dhënë përgjigje. Gazeta Blic ka provuar që të kontaktoj me Bahtirin, mirëpo ky i fundit nuk i ka kthyer as SMS-të.

Agim Bahtiri njihej si një njeri shumë kritik ndaj PDK-së. Ai në vazhdimësi e kritikonte këtë parti për shkatërrimin jo vetëm të Mitrovicës, por edhe të Kosovës.

Para disa ditësh nga AKR-ja ishte larguar edhe njëri prej njerëzve me më ndikim në partinë e drejtuar nga Behgjet Pacolli, Mimoza Kusari- Lila.

Ajo tashmë ka paralajmëruar se do të formoj një subjekt të ri politik së bashku me Ilir Dedën, i cili gjithashtu e ka braktisur Vetëvendosjen./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...