Published On: 25 Dhjetor, 2015
Bota |

Afganistan: Nga ndeshja e autobusit me kamion – 43 të vdekur

Ministria e mbrojtjes e Afganistanit thotë se së paku 43 vetë janë vrarë dje pasi një autobus i udhëtarëve është ndeshur me një kamion në pjesën veriore të Afganistanit.

Në kumtesën e sotme, ministria ka njoftuar se në mesin e të vrarëve ka pasur gra dhe fëmijë. Ndeshja ka ndodhur në autostaradën në provincën Samangan.

Ministria e mbrojtjes tha se 17 vetë ishin lënduar në këtë ndeshje direkte të autobusit me kamionin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...