Published On: 1 Shkurt, 2016
Bota |

Afganistan: Nga eksplodimi – 10 të vrarë

Nga një eksplodim i fuqishëm afër ndërtesës së parlamentit afgan dhe stacionit të policisë, në pjesën qendrore të kryeqytetit Kabul, janë vrarë 10 vetë.

Zëvendësministri i brendshëm i Afganistanit, Ayuzb Salangi, në rrjetin Twitter ka njoftuar se janë plagosur edhe 20 të tjerë.

Në vendin e shpërthimit janë dërguar ambulancat e ndihmës së parë.

Ky është eksplodimi i fundit në serinë e disa sulmeve aktuale në Kabul, nga të cilat janë vrarë dhjetëra vetë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...