Published On: 6 Shtator, 2016

Aeroplani i zhdukur para gjysmë ore, gjendet nën flakë dhe terreni është i paarritshëm

Pranë fshatit Vetersko të Velesit është gjetur avioni i rrëzuar i cili rreth gjysmë ore ishte zhdukur nga radari i aeroportit të Shkupit.

Raportet fillestare nga shërbimet e shpëtimit thonë se avioni ishte në flakë, dhe terreni është i paarritshëm, njofton TetovaSot.

Informacioni i parë në lidhje me rrëzimin e avionit erdhi nga fshatarët të cilët, kishin dëgjuar shpërthim të fuqishëm.

Në vendin e ngjarjes tashmë janë dërguar shërbimet e shpëtimit nga Shkupi dhe Velesi.

Bëhet fjalë për aeroplan privat të markës italiane “Piper” me targa gjermane me kapacitet prej gjashtë pasagjerëve dhe ekuipazhi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...