Published On: 2 Maj, 2016

Aeroplani i planifikuar të ateronte në Prishtinë, ulet në Tiranë

Aksidenti i ndodhur në Aeroportin Ndërkombëtarë të Prishtinës “Adem Jashari” ku aeroplani i Turkish Airlines doli nga pista, vazhdon ta mbajë të mbyllur këtë aeroport për fluturime dhe aterime të tjera.

Kësisoj edhe aterimi i aeroplanit të “Jeta Air Fly” nga Brukseli që planifikohej të kryhej në Aeroportin “Adem Jashari” në orën 21:10 është detyruar të aterojë në Aeroportin Rinas në Tiranë.

 Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësja e aeroportit “Adem Jashari”, Valentina Gara.

“Për shkak se aeroporti qëndron i mbyllur akoma, fluturimi nga Brukseli është divertuar në Tiranë. Udhëtarët do të transportohen nga atje për në Prishtinë dhe anasjelltas me autobusë”, ka thënë Gara.

Aterimi i radhës është planifikuar të jetë ai i orës 23:50 që vjen nga Zurich./Insajderi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...