Published On: 14 Prill, 2016

Aeroplanët grekë shkelin hapësirën ajrore të Maqedonisë

Një aeroplan ushtarak grek sot rreth ores 10.30 deri 10.50 ka hyrë në hapësirën ajrore të Maqedonisë. Kjo është regjistruar nga autoritetet e shërbimeve civile ajrore dhe ushtarake. Sipas korrespodentit të agjencisë MIA, disa aeroplanë dhe helikopterë ushtarak grekë gjatë stërvitjes “Stuhia” kanë fluturuar përreth kufirit, ku njëri prej tyre ka hyrë në hapësirën ajrore të vendit.  Kjo stërvitje po bëhet në prag të shpërndarjes së refugjatëve nga kampi Idomeni në kufi me Maqedoninë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...