Published On: 27 Maj, 2017

Adoleshenti merr në mbrëmjen e maturës gjyshen e prekur nga kanceri (FOTO)

Stephen Vigil, një adoleshent në Virxhinia ka vendosur që të marrë gjyshen e tij në mbrëmjen e maturës pasi mësoi se asaj i kishin mbetur edhe pak ditë jetë.

Ai e përshkruan 92-vjecaren si shoqen e tij të ngushtë, prandaj donte që ta kalonin së bashku kohën që i kishte mbetur.

Julia Jarman mori pjesë në mbrëmje, e veshur me një fustan blu të cilin e kishte kombinuar me nipin e saj, dhe fotot e tyre u bënë virale në rrjete sociale si nj gjest prekës.

Në momentin që hyri në ceremoni, drejtori i shkollës i dha asaj një kurorë argjendi që të ndihej si mbretëresha e mbrëmjes.

Kjo ishte hera e parë që shkolla kishte thyer rregullin që dikush të shoqërohej me partnerë kaq të mëdhenj.

In this May 20, 2017, photo, Stafford High School junior Stephen Vigil and his prom date, his 91-year-old grandmother Julia Jarman, have their picture taken by school faculty members in the lobby of the Riverside Center For The Performing Arts in Falmouth, Va. The Fredericksburg Free-Lance Star reported that Jarman was diagnosed with pancreatic cancer earlier this year and that Vigil invited her to the prom to make the most of their time left together. (Robert A. Martin/The Free Lance-Star via AP)
In this May 20, 2017, photo, following dinner at Spencer Devon Brewing in downtown Fredericksburg, Va., Stafford High School junior Stephen Vigil, left, and his prom date, his 91-year-old grandmother Julia Jarman, use the crosswalk to get to his car. The Fredericksburg Free-Lance Star reported that Jarman was diagnosed with pancreatic cancer earlier this year and that Vigil invited her to the prom to make the most of their time left together. (Robert A. Martin/The Free Lance-Star via AP)
In this May 20, 2017, photo, Stafford High School junior Stephen Vigil buckles his prom date, his 91-year-old grandmother Julia Jarman, as they head to Stafford High School’s junior/senior prom. The Fredericksburg Free-Lance Star reported that Jarman was diagnosed with pancreatic cancer earlier this year and that Vigil invited her to the prom to make the most of their time left together. (Robert A. Martin/The Free Lance-Star via AP)

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...