Published On: 20 Maj, 2016

Adnan Januzaj pranon të luajë për Kosovën

Pranimi i Kosovës në UEFA e FIFA, ka hapur dyert për shumë futbollistë shqiptar që të vijnë dhe të luajnë për Kosovën. Një gjë të tillë është afër ta bëjë Januzaj.

Në një intervistë për RTK’në, sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka konfirmuar se mesfushori shqiptar i Manchester Unitedit, Adnan Januzaj, është i gatshëm që ta përfaqësojë Kosovën.

“Adnani ka shprehur dëshirën që të luajë për Kosovën, edhe publikisht edhe privatisht”, theksoi Salihu.

Saliu gjithashtu ka bërë të ditur se Januzaj do t’i bashkohet Kosovës pasi të merr lejen nga FIFA.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...