Published On: 25 Janar, 2016

Ademi vazhdon të luaj futboll, ja klubi i tij i ri

Reprezentuesi i Maqedonisë, Arijan Ademi deri në fund të sezonit do të luaj për skuadrën Kustoshija, që garon në ligën e katërt kroate.

Dinamo Zagreb sot në mëngjes udhëtoi për në përgatitje në Spanjë, ndërsa Ademi i është bashkuar klubit të ri.

“Ideja e Ademit është të luaj në ligën e katërt, sado-kudo, për të mbajtur formën garuese. Ne ia kemi dorëzuar të gjitha dokumentet Kustoshijas”, ka thënë Mamic për mediat kroate.

Kustoshija është një ndër klubet më stabile në këtë rang garish dhe sipas të gjitha gjasave do të ngjitet në kategori më të lartë të garave. Ademi doli pozitiv në testet antidoping pas ndeshjes së ligës së kampionëve me Arsenalin dhe UEFA e dënoi me katër vite.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...