Published On: 23 Qershor, 2016

Adem Salihaj: Kushdo që tenton ta zvarrisë çështjen e Speciales, është i humbur

Përpjekjet për ta zvarritur çështjen e Gjykatë Speciale, janë të kota sipas deputetit nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Adem Salihaj.

Kjo pasi që sipas Salihajt është qëndrim i BE-së dhe SHBA-së, transmeton gazetablic.com

 

“Në si deputetë të organit më të lartë vendimmarrës nuk jemi të informuar se deri ku ka arritur procesi i kompletimit të Gjykatës Speciale me kuadro dhe infrastrukturë ligjore. Ndoshta dikush mund të tentojë t’i zvarrisë çështjet, por nuk do t’ia dalë, sepse është qëndrim i BE-së dhe SHBA-së. Është interes i Kosovës që proceset të ecin më shpejt, në mënyrë që kjo Gjykatë ta kryejë mandatin brenda pesë vjetësh, e jo t’i rivazhdohet mandati”, thotë deputeti Salihaj për “Kosova Sot”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...