Published On: 28 Qershor, 2016

Adem Salihaj “ka ilaçin” për luftimin e krimit të organizuar dhe korrupsionit!

“Kjo do të ishte sikur kjo klasë politike që e ka kapur plotësisht shtetin të thotë befasisht se paska vendosur që të heqë dorë nga të gjitha, ta bëjë një reformë në drejtësi dhe ta arrestojë vetveten në mënyrë që të vendoset shteti ligjor”, ka theksuar deputeti Adem Salihaj për gazetën “Kosova Sot”

Salihaj thotë se luftimi i krimit në Kosovë nuk do të ndodhë pa u bërë vetëdijesimi i qytetarëve, por edhe pa e sjell në krye të shtetit një klasë politike që e do Kosovën dhe lufton për të mirën e saj, në të kundërtën siç tha, “deri atëherë ne do të ballafaqohemi për çdo ditë me krimin e organizuar dhe korrupsionin,të cilët do t’i zhvatin paratë e taksave tona dhe do të bëjnë firma dhe pallate milionëshe, duke udhëhequr dhe duke u pasuruar gjithnjë e më shumë dhe njëkohë- sisht duke na varfëruar neve gjithnjë e më shumë”.

 Më tej, Salihaj ka nënvizuar se nuk është aspak e rastit lufta e kreut të shtetit dhe pasuesve të tij kundër misionit të EULEX-it, sepse vetëm ky mision i shqetëson nga pak dhe i lë pa gjumë. “Pa këtë mision Kosova do të ishte 100 për qind nën pushtetin e kriminelëve dhe shumë prej nesh do të duhej të kërkonim azil në shtetet e tjera”, ka theksuar deputeti Salihaj.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...