Published On: 2 Shkurt, 2016

Adem Jashari në pajtimet e gjaqeve (Video)

Në vazhdën e faljeve të gjaqeve që kulmoi me falje Kuvendin e madh të faljes masive te “Verrat e Llukës”, ku qindra familje u pajtuan në vitin 1990.

Në këtë falje e iniciuar nga Anton Çeta, shumë familje shqiptare i shtrinë dorën njëra tjetrës, duke i falë gjakun.

Ajo që bie në sy është se edhe komandanti legjendar, Adem Jashari, që ishte pjesë e kësj ngjarje të rëndësishme dhe historike. Komandanti shihet disa herë në këtë video-arkiv gjatë emisionit “Arkivi” në RTK.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...