Published On: 16 Tetor, 2016

Adem Demaçi të tregojë a ishte lapsi i tij me të cilin është shkruar lista famëkeqe për ekzekutimin e Rugovës, Aganit…

 

 

Ramiz Behluli

 

Shumica nuk e di që Rusia më shumë i ka përkrahur Komunistët e Shqipërisë (një Shqipëri Komuniste) se sa Serbinë, sepse asaj nuk i kanë interesuar kurrë Kuajt e Banatës por Bregdeti Shqiptarë .

Disa egoistë si A. Demaçi etj që i takojnë të njëjtës ideologji të dështuar Komunisto-Staliniste kanë qenë aq naiv duke menduar se interesi jonë Kombëtarë (Bashkimi Kombëtarë) arrihet me ndihmën e Rusisë!

Demaçi është më mirë t’i tregojë popullit se Lapsi me të cilin është shkruar lista famëkeqe për eliminimin e shumë atdhetarëve (I. Rugovës, Fehmi Aganit etj.) a ka qenë i tij ose ja ka dhuruar tjetërkush?

Çfarë absurdi bile edhe ironi e asaj kohe ,por edhe shumë e vërtetë që Millosheviqi ia ka shpëtuar jetën I Rugovës, Pse?

Jo që e ka dashtur atë, por I. Rugova ka qenë i vetmi personalitet që ka mundur t’i ndalë Bombardimet e NATO-s, e më vonë vinte në rend edhe sulmi ndaj Serbisë me këmbësori ku do të ishte fatale për Serbinë dhe më së shumti insistonte gjenerali amerikan Wesley Clark.

SHQIPTARI.Eu

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. Pyeteni shket e tij se si ka kaluar Ademi ne bugje, dhe kush prej tyre flet sot me Ademin. Pyteni Ademin se a e ka marrë ndonjë herë një shuplakë të vetme nga UDB-ja. etj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(3)
 2. Dielli thotë:

  I dashuri Ramiz Belhuli per keto lista qe po thoni ku ke qen bre burre deri tash. Ti i ben thirrje Demaqit te pergjigjet duke e ditur se ai tashme nuk eshte ne gjendje te pergjigjet pasi qe eshte i semuar.
  Per kete komente kaq,por kisha per te then ne lidhje me Demaqin nje shkrim para ca ditesh spo e di sakte a ishit ju apo nje tjeter. PO ju them juve dhe te tjerve,se gjoja ai kur paska qene ushtar ne vitin 1965 paska folur edhe me shqipetre vetem serbishte e akuza te tjera. Une po ju pergjigjem shume shkurte /duke mos u be avokati tij. Pra Adem Demaqi nuk ka mujte te jete ne te njejten kohe ne burg dhe ne te njejten kohe ushtar Pra ai i ka vujtur 10 vite burg te rende prej -08. o6. 1964 gjere 08. 06 1974 Si deshmi eshte akte gjykimi ku ate lehte munde ta gjesh ti dhe shume te tjere.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(6)
 3. fery thotë:

  faleminderit shqiptari.eu …
  Une mundohet te shkruaj ndonjiher ndonji koment kurse , dikush nga ju tregon nivelin e tije dhe komentin tim e fshin…edhe per kete ju falenderoje

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(3)
 4. fery thotë:

  Ademi ka rreshqitur jo pa qellim,edhe politikisht , edhe ideologjikishte,edhe kombtarishte edhe njerezishte dhe , devijimin ka munde ta fshehe disa dekada pore ,ja qe i doli boja dhe kunglli me s shkoi mbi uje.
  ” Kure nji i marre e hedhe nji gure ne bunar , edhe 40 te menqur e s mund me e nxjerre ( gurin ) “

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(2)
 5. Baki Ymeri thotë:

  Më vjen keq për të ndjerin! Çdo respekt për qëndresën e tij në kohën e Gjarpërinjve të gjakut, por pas demokratizmiti të Kosovës në kohën e Rugovës dhe pas kësaj kohe, Ademi politikisht ka rrëshqitur si thiu në akull.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(45) Nuk Pelqej(5)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...