Published On: 17 Janar, 2016

Adem Demaçi shtrihet në spital, nga mbrëmë me gjakderdhje

  • Ish i burgosuri politik, Adem Demaçi po kalon nëpër një periudhë të rëndë shëndetësore. Ai mbrëmë është shtruar në klinikën e Gastrologjisë, si pasojë e përkeqësimit të gjendjes.

Sipas doktoreshës kujdestare, Fitore Komoni, Adem Demaçi mbrëmë është pranuar në spital pasi që kishte arritur në gjendje jo të mirë.

“Ai është pranuar mbrëmë në klinikë. Gjendja e tij nuk ka qenë e mirë. Ka pasur vjellje me gjakë dhe që nga mbrëmë është në përkujdesje të vazhdueshme”, ka thënë Komoni për zeri.info.

Ajo ka shtuar se sot gjendja e Demaçit është përmisuar megjithëse vazhdon të jetë në mbikëqyrje të pandërprerë.

“Sot gjendja e tij është më stabile se sa që ka qenë mbrëmë. Porsa isha në vizitë tek ai dhe tani është më i qetë”, ka sqaruar doktoresha Fitore Komoni për zeri.info.

Megjithatë ajo ka shtuar se problemet që Adem Demaçi ka pasur edhe kohëve të fundit me vështirësitë në të folur vazhdojnë të qëndrojnë.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Idriz Hysaj thotë:

    I feshirojm sherim te shpejt Z Adem legjendesē se sakrificesë per Kosovenë dhe popullin shqipetarë;ku ja fali rinin dhe jetenë Kosovesë duke u kalbur ne burgjetë e ish RSFJ-se per gjysem liri qe e kemi sotë qe disa flejn me pambuk e disa siq thot poeti i mjerimit;,,kafshat qe skaperdihet eshte o vlla mjerimi…”po ne te gjitha periudhat historia po perseritet po si do qe te jetë jemi ne liri Z Ademë me shumë se 2 decenje ne burgje e shum te vrar gjak shum i derdhur dhe prap pa drejtesi dikush mbret e dikush skllav… Me rendesi te sherohet Baca Adem…

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...