Published On: 20 Janar, 2016

Adem Demaçi e Rexhep Qosja do të kandidohen për çmimin Nobel 2016

Kandidimi do të bëhet në dy fusha të ndara: Adem Demaçi do të kandidohet për çmimin Nobel për Paqe kurse Rexhep Qosja për çmimin Nobel për Letërsi. Kështu ka njoftuar për KultPlus vetë organizatori i kësaj akademie Reshat Sahitaj.

Unioni i Shkrimtarëve dhe i Kritikëve Shqiptarë nëpërmjet një akademie solemne që do të mbahet më 21 janar në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë do të kandidojë për çmimin Nobel 2016, Adem Demaçin, për Paqe dhe Rexhep Qosjën për Letërsi, transmeton kult. Akademia do të mbahet në ora 15:00. Kështu ka njoftuar për KultPlus vetë organizatori i kësaj akademie Reshat Sahitaj.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. mexhnuni thotë:

  a hajgare a?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhenc Bezhi thotë:

  Kush paska hapë tender për çmim Nobel?

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...