Published On: 15 Dhjetor, 2015

Abuzoi seksualisht gjashtë vite më parë me vajzën, në gjyq babai

Artur L, babai i një vajze 18-vjeçare akuzohet nga prokuroria se ka abuzuar seksualisht me vajzën e tij adoleshente. 41-vjeçari është dërguar si i pandehur në gjykatën e Tiranës, pas një kallëzimi të vetë vajzës së tij, e cila e ka denoncuar për abuzime seksuale që në moshën 12-vjeçe.

Kallëzimin e ka bërë bashkëshortja e Artur L.Denoncimi i 18 vjeçares është bërë dy muaj pasi ajo ishte fejuar me një djalë nga Mallakastra,emigrant në Greqi me të cilin aktualisht është e ndarë.

Pas natës së pare të dashurisë mes tyre, i fejuari kishte konstatuar se vajza nuk ishte e virgjër dhe pikërisht për këtë arsye i ka kërkuar edhe llogari vajzës. Ndërkohë,pas këtij konstatimi vajza është detyruar t’i tregojë së ëmës se gjashtë vite më parë, në vitin 2009, babai i saj kishte abuzuar seksualisht me të. Pas rrëfimit të vajzës, nëna e saj ka vendosur të denoncojë në komisatiatin e policisë së Kamzës, ngjarjen e së bijës.

Të dyja së bashku kanë rrëfyer historinë përpara oficerëve të policisë, të cilët më pas bënë të mundur edhe arrestimin e tij. Prokuroria në 11 dhjetor ka vendosur ta marrë të pandehur Artur L. dhe ta dërgojë dosjen në gjykatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...