Published On: 6 Shkurt, 2016

Abrashi i bënë thirrje Opozitës të ndal sulmet ndaj Policisë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, dhe zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Arban Abrashi, ka kërkuar nga partitë opozitare që të ndalin sulmet ndaj Policisë së Kosovës dhe bejtes politike ti kthehen në Kuvend.

Abrashi ka thënë se policia janë në mbrojtje të gjithëve duke mos përjashtuar as dy taboret politike.
“Nëse ekziston një betejë politike le të zhvillohet në Kuvend e jo të sulmojnë policinë, se ata si e mbrojnë pozitën e mbrojnë edhe opozitën”, tha Abrashi.
Ai këto komente i bëri pas takimit që zhvilloi kryeministri Isa Mustafa me Sindikatën e Policisë së Kosovës, ku ishte i pranishëm edh ai, se bashku me ministra Thaçi e Hyseni.
Duke e vlerësuar si policinë më të mirë në rajon Abrashi, premtoi përkrahje edhe më shumë për çështjet financiare dhe pensionet e parakohshme.
Ai foli edhe për sigurimet shëndetësore të cilat nuk zbatohen në tërësi.
Për sigurimet shëndetësore foli edhe nënkryetari i Sindikatës së Policisë Shaban Tasholli.
Ky i fundit konfirmoi se sigurimet shëndetësore u duhen shumë, sidomos atyre që lëndohen gjatë protestës.
Tasholli i tregoi që policia ka mbështetjen e Qeverisë, por kohëve të fundit policia po sulmohet nëpër protesta. Ai, u bëri thirrje qytetarëve që ta mbrojnë policinë ndërsa luti organizatorët e protestave që të bëjnë dialog politik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...