Published On: 27 Janar, 2016

Abit Kastrati lë LDK-në, për shkak të pakënaqësive me udhëheqësit

Abit Kastrati i cili ishte asamblist i Lidhjes Demokratike te Kosovës në Komunën e Prishtinës ka dhënë dorëheqje nga kjo parti dhe ka vendosur te vazhdojnë punën  në asamble si këshilltar i pavarur, njofton Klan Kosova.

Sipas burimeve të Klan Kosovës ky veprim i Kastratit erdhi për shkak të pakënaqësive që ai kishte me disa nga udhëheqësit e LDK-së.

Me largimin e Kastratit, LDK tani ka vetëm 17 ulëse ne Kuvendin Komunal te Prishtinës.

 

12020

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...