Published On: 27 Janar, 2016

Abit Kastrati, Lamtumirë Isë, lamtumirë LDK!

 

Në zgjedhjet e fundit komunale, unë kam fituar besimin e qytetarëve të Prishtinës për t’i përfaqësuar ata në Kuvendin Komunal, duke iu premtuar atyre ndershmërinë, transparencën dhe angazhimin maksimal në zhvillimin dhe përparimin e qytetit tonë.

Për të treguar reciprocitet të respektit e bashkëpunimit me qytetarët e kryeqytetit dhe votuesit e mi, për hir të korrektësisë, më duhet që t’i sqaroj qëndrimet e mia në vazhdim të mandatit tim, në lidhje me zhvillimet në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Kuvendi Komunal i Prishtinës, që nga zgjedhjet e deri më sot, është shndërruar në arenë ku maten forcat e grupeve të ndryshme, e të cilat me rivalitetin e tyre e kanë stopuar çdo zhvillim të qytetit duke na bërë kështu neve, qytetarëve të Prishtinës, humbësit më të mëdhenj në këtë betejë. Unë konsideroj se inatet, rivalitetet dhe bllokimet e kanë sjellë Prishtinën në një gjendje në të cilën nuk do të dëshironim ta shihnim asnjeri prej nesh.

Duke qenë se unë mbaj përgjegjësi përballë elektoratit tim dhe kjo gjendje nuk përkon me premtimet që unë ua kam bërë atyre në fushatë parazgjedhore, mua më duhet që të distancohem nga çdo veprim i cilit do grup në Kuvendin Komunal të Prishtinës.

Nga sot e tutje, qëndrimet e mia në Kuvend Komunal do të jenë vetëm sipas bindjeve të mia personale e jo sipas qëndrimeve grupore e partiake, sepse unë nuk dua të bëhem pjesë e asnjë grupi të interesit, qoftë ai opozitar e qoftë në pozitë, pra do të veproj dhe vendos në mënyrë të pavarur dhe si asamblist i pavarur.

Prishtina dhe qytetarët e saj meritojnë më shumë se sa ky stagnim që është krijuar si pasojë e kryeneçësive të disa individëve. Unë do të bëj gjithçka që veprimet e mia dhe kontributi im në Kuvendin e Komunës së Prishtinës të përkojnë me dëshirat dhe ëndrrat e qytetarëve të Prishtinës.
Me respekt,
Abit Kastrati

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Zemrushi thotë:

  Na bane me Lot ore Patriot kaher nuk ndegjum kso IDE kso teme kjo Mund te Jet heroj me mir von se kurr ju lumt besoj se ne te ardhMen edhe shoket juv dot zgjohen nga gjumi kshtu ju uroj fat shendet dhe lumturi jem dhe ne Diaspora krenar me Modelin e juaj

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. agim thotë:

  e po eshte dasht qe te gjithe te jemi te till pra dhe mund te them eshte nje poptez i mire qe keni bere dhe duhet qe te gjithe te bejme punen ne menyren me te ndershme dhe pra te bejme punen me koken tone e jo te grupeve,andaj besoj se po qe se je bind ne kete mire ke bere .

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 3. safet thotë:

  Kesi perfaqesues i duhen popullit vazhdo ashtu si mendon vet dote jesh vetvetja.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...