Published On: 25 Shkurt, 2016

Abdullah Thaçi deputetëve të LDK-së: Jo, Hashim Thaçit!

Njëri nga votuesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Abdullah Thaçi u ka dërguar një letër përfaqësuesve të tij në Kuvend. Ai përmes kësaj letre ka kërkuar që nesër t’i thonë jo Hashim Thaçit për president, raporton Gazeta Blic. Sipas Thaçit, nesër këta deputetë e kanë mundësinë që ta mbajnë gjallë LDK-në, e jo ta mbysin atë.

Letra e plotë e Thaçit:

Drejtuar përfaqësuesve të mi në Kuvendin e Kosovës

Të nderuar deputetë të LDK-së,

nesër keni rastin të ktheni shikimin nga ata që ju kanë besuar dhe ju kanë dhënë votën për ti përfaqësuar denjësisht në Kuvendin e Kosovës, madje besoj e keni obligim ta ktheni kokën dhe të kuptoni zhgënjimin, gjegjësisht kundërshtimin e fuqishëm që duhet t’i bëni Hashim Thaçit.

Ne ju kemi votuar për këtë punë, ju na keni kërkuar votën për këtë punë. Ai dhe ata nuk e meritojnë votën tuaj, nuk e meritojnë votën tonë, pavarësisht privilegjeve aktuale që mund të posedoni sot, thuani jo Hashim Thaçit. Obligim tjetër nuk duhet të keni, përpos të zbatoni politikat me të cilat keni marrë besimin tonë.

E kundërta e kësaj është mashtrim dhe tradhëti e madhe e elektoratit të LDK-së.

Ne nuk kemi faj që jemi rritur me ideologjinë e Ibrahim Rugovës.

Ne nuk kemi faj që jemi ndërtuar me atë ideologji.

PDK, SHIK-u dhe Hashim Thaçi janë ata që janë munduar ta mbysin të ardhmen e LDK-së.

PDK, SHIK-u dhe Hashim Thaçi janë ata që kanë kërcënuar presidentin Rugova

PDK, SHIK-u dhe Hashim Thaçi janë përgjegjësit kryesorë për vrasjet në LDK

PDK, SHIK-u dhe Hashim Thaçi nuk kanë mundur të bëhen partnerë të Rugovës asnjëherë, as edhe atëherë kur vendi kalonte nga kriza në krizë.

Prandaj ju lutem, mbajeni LDK-në të gjallë, mos e mbysni vet atë.

Nëse ju nesër me votën tonë, e ulni Hashim Thaçin në karrigen më të lartë të shtetit, nuk mund të flasim më për LDK-në. Këtu i vihet pika, asaj që ka ndërtuar Ibrahim Rugova. Ajo mund të jetë një parti e Isa Mustafës me një kastë servilësh rreth tij, por jo më LDK-ja e Ibrahim Rugovës.

P.S. I lus të gjithë ata miq dhe veprimtar të idealit, nëse mendojnë si unë, e kanë të drejtën ta shpërndajnë këtë shkrim në mënyrë që ta parandalojmë këtë marrëzi. Sot është koha, nesër shumë vonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...