Published On: 31 Korrik, 2016

Abdixhiku, ta ndalim trushpëlarjen

Analisti Lumir Abdixhiku thotë se trushpërlarja është graduale dhe se terrori nuk lind brenda natës.

Ai ka reaguar lidhur me ngjarjet që ndodhën në Beer Fest por edhe për deklaratat e hoxhës Shefqet Krasniqi, i cili i quajti “prostituta” të gjitha ato femra që shkojnë në plazh, shkruan Gazeta Express.

Abdixhiku thotë se prapramenturinë në shoqërinë kosovare, e cila sipas tij po promovohet nga njerëz të ligë e të mbrapshtë, duhet “ta ndalim në fillim para se të bëhet vonë”./GazetaExpress/

 

Puna është se,

– Kur sot i gëzohesh tragjedisë së panikut e frikës së sheshit, veçse të tjerët kanë preferenca t’ndryshme pijesh, nesër dhe e shkakton atë tragjedi.

– Kur sot i quan prostituta gratë bashkëqytetare, veçse ato shkojnë në deti si secila tjetër nëpër botë, nesër dhe merr të drejtën e terrorit mbi to.

– Kur sot fyen e ofendon me lirinë e jetës së tjetrit, veçse tjetri zgjedhë të jetojë ndryshe nga ti, nesër dhe vendosë ta cenosh atë.

Trushpëlarja është graduale. Terrori s’lindë brenda natës. Prandaj është e domosdoshme që prapambeturinë e shoqërisë tonë – të promovuar nga njerëz të ligë e të mbrapshtë – ta ndalim në fillim e para se të bëhet vonë, poqëse s’është vonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...