Published On: 15 Maj, 2016

Abdixhiku: Po të kishim pak dinjitet, ministri Mariq do të shkarkohej menjëherë

Opinionisti Lumir Abdixhiku ka reaguar në Facebook pas deklaratave të ministrit të Pushtetit Lokal të Kosovës, Ljubomir Mariq, kundër anëtarësimit të Kosovës në UEFA e FIFA, dhe kundërshtimit të tij ndaj rishikimit të formatit të bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, i paralajmëruar nga Kryeministri i vendit, Isa Mustafa.

Abdixhiku ka shkruar në rrjetin social se pas deklaratave të Mariqit, ai do të duhej të shkarkohej menjëherë, për shkak se nuk mbron interesat e shtetit të Kosovës.

Ky është shkrimi i plotë i Abdixhikut në Facebook:

“- I referohet si Kosovë e Metohi, 

– Kundërshton antarësimin në FIFA, 

– Kërkon izolimin e sportistëve tanë, 

– S’pranon vendimin e Qeverisë së Kosovës, 

– Kërkon intervenim të Qeverisë së Serbisë,

…dhe është ministër i Republikës; paguhet prej qytetarëve të Republikës. Ljubomir Mariq nuk mbronë interesat e këtij shteti. Po të kishim pak dinjitet, i njëjti do të shkarkohej menjëherë.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...