Published On: 26 Prill, 2016

Abdixhiku mohon zërat se do t’i bashkohet Ilir Dedës!

Pas ndarjes së Ilir Dedës nga Lëvizja Vetëvendosje, pati interpretime të ndryshme lidhur me atë se kush do t’i bashkohet partisë së tij, të cilën do ta foromojë në muajt në vazhdim.

Në mesin e tyre qe edhe Lumir Abdixhiku. Për këtë arsye, ky i fundit ka reaguar duke thënë se lista partiake që po flitet se do të formohet nga këta emra, është vetëm imagjinatave.

 Ai ka thënë se një gjë e tillë është e pavërtetë, ndërkaq ka shtuar se për një iniciativë të tillë po qe se ndohë ndonjëherë, do të njoftojë me kohë.

Më poshtë e gjeni të plotë shënimin e tij në facebook:

Miq, meqë u bë temë e po pranoj thirje të shumta, po e shoh të arsyeshme dhënien e qëndrimit tim.

Lista partiake dhe storia e nisur nga protalet kosovare është vetëm fiksion i prodhuar për konsum ditor. Si e tillë ajo mbetet sa e çuditshme aq edhe e pavërtetë. Gjithsesi, të gjithë ata që synojnë ndryshime në Kosovë duhet të kuptojnë se koha e organizimeve individuale dhe e grumbullimit rreth individit ka përfunduar kaherë. Për çdo ndryshim duhet organizim grupor rreth një ideje – e jo rreth një individi. Deri më tani një organizim i tillë është i largët dhe do të mbetet i largët sa herë që apetitet individuale shtrohen para ideve.

Natyrisht, rreth aktivizimit tim politik, nëse ndodhë kurdo që ndodhë, do të njoftoheni hapur, këtu, me kohë. /G.Blic/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Lumir Pishpirkxhiku thotë:

    Ky pishpirkxhik, eshte i mbivleresaur shum, sepse e kamprindin pronar te nje universiteti …dhe mendimet i ka te pakjarta….kurrrr nuk ka fol diqka qe te mbahet ne memd….vetem sikur kno ne kete artikullll…..une jo …une jooooo …une joooooo.

    Kurr nuk ka thene une e bej kete …ose une pooooooo.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...