Published On: 12 Janar, 2016

Abdilaqimi, i ka shpallur luftë gjuhës dhe arsimit shqip në Maqedoni

Arben Llalla – Ky është Abdilaqim Ademi, ministri i arsimit në Maqedoni i cili i ka shpallur luftë gjuhës dhe arsimit shqip në Maqedoni që në vitin 2008. Ka fakte të pamohueshme se Abdilaqim Ademi me direktiva të sllavëve sakatojë dhe shkatërrojë arsimin shqip. Mediat në Tiranë shkruajnë se ai ka diplomtë dyshuese falco, por nuk mund të akuzohet në Maqedoni se gëzon mbështetjen e Grujos dhe Sashenkos. Abdilaqim Ademi i ngjiti shkallët e karrierës politike në vitin 2007-2008, atëhere kur Ali Ahmeti takonte shpesh Sali Berishën, dhe Abdilaqimi para se Aliu të futej në zyrën e Saliut i pastronte këpucët e Aliut me furçe.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...