Published On: 23 Janar, 2016

Abazi: Pse Ivanoviç nuk u përfshi në listën e Speciales?!

Njohësi i çështjeve politike, Haki Abazi ka reaguar lidhur me rastin e Oliver Ivanoviqit, i cili së fundi u dënua me 9 vite burg nga Gjykata.

Ai ka pyetur se pse nuk është përfshirë edhe ai në listën e Gjykatës Speciale.

Ky është postimi i plotë i tij:

Pse Ivanovic nuk eshte perfshire ne listen e Gjykates Speciale te cilen e ka negociuar Hajredin Kuci. Si eshte emundur qe Associacioni e ndane Kosoven ne baza etnike duke perdorur rregullin e diskriminimit pozitiv ndersa drejtesia eshte selektive dhe pranohet gjykate e cila targeton vetem pjestaret e nje grupi etnik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...