Published On: 23 Shkurt, 2016

AAK thotë se do të rrinë në shesh ditë e natë deri në rrëzimin e Qeverisë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një komunikate ka thënë se protestat e opozitës së bashkuar do të jenë “ditë e natë” deri në dorëheqjen e Qeverisë.
“Opozita e bashkuar prej sot ka filluar një etapë të re të kundërshtimit të qeverisjes së keqe në vend. Protestat do të jenë ‘ditë e natë’ deri në dorëheqjen e kësaj Qeverie”, thuhet në komunikatë e AAK-së.

AAK-ja ka thënë se përmes tyre do të shprehet kundërshtimi i plotë politik e qytetar. Këto protesta do të jenë paqësore dhe mesazhi më i fuqishëm për largimin e kësaj Qeverie antikushtetuese, është masoviteti dhe qëndrueshmëria, e cila do të rritet përditë dhe nga të gjitha anët e Kosovës.

Sipas AAK-së nga sot Kosova po zgjohet. “Ftojmë të gjithë qytetarët, pa dallime politike, etnike, religjioze dhe kulturore, që t’i bashkohen zërit kundër kësaj Qeverie”, thuhet në njoftimin e AAK’së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...