Published On: 8 Prill, 2016

AAK, thërret protestë për 14 Maj!

Pas konsultave të njëpasnjëshme që nga anulimi i protestës së kaluar të Opozitës, e paraparë që të mbahej me 26 Mars, AAK sot ka marrë vendim për mbajtjen e një proteste gjithpopullore me 14 Maj.
Një vendim i tillë është marrë pas diskutimeve me të gjitha forumet e AAK-së dhe një përcaktimi të palëkundur, që të vazhdohet me kundërshtimin e kapjes së Shtetit.
AAK do të konsultohet edhe me partitë tjera opozitare dhe me shoqërinë civile e me grupet e interesuara, në mënyrë që protesta të jetë sa më e fuqishme.
Protesta e 14 Majit, do të jetë e qetë dhe paqësore!, thuhet në njoftimin e lëshuar për medie nga AAK.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...