Published On: 30 Prill, 2016

AAK: Pranuam 60 anëtarë të ri në parti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar të shtunën se 60 anëtarë të ri i janë bashkuar kësaj partie në Prizren.

“Ceremonia e pranimit të tyre ka pasuar një sërë takimesh tê udhëheqjes së AAK, me bizneset e qytetit, me përfaqësues të jetës kulturore e politike të zonës si dhe me qytetarë të shumtë”, thuhet në njoftimin për media të AAK-së.

Pranimin e anëtarëve të rinj e ka mirëpritur edhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“AAK-ja po mobilizohet edhe për protestën e 14 majit”, thuhet në njoftim.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...