Published On: 26 Mars, 2016

AAK me mbledhje të jashtëzakonshme të Këshillit të Përgjithshëm

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e Ramush Haradinaj, pas zhvillimeve të fundit në bllokun opozitar, ka thirrur mbledhje të jashtëzakonshme.

“Sot në ora 11:00 mbahet mbledhje e jashtëzakonshme e Këshillit të Përgjithshëm dhe e kryetarëve të Degëve të AAK-së”, thuhet në njoftimin e AAK-së.

Opozita ka shtyrë për një datë të pacaktuar protestën e thirrur për sot në orën 14:00, ndërsa shefja e deputetëve të kësaj partie Donika Kadaj Bujupi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga kjo parti.

Burime të “Kohës Ditore” kanë përmendur dy arsye që kanë çuar në këtë vendim: E para, LVV-ja konsideron se protestat paqësore nuk kanë kurrfarë efekti më, e AAK-ja është pozicionuar kundër përdorimit të dhunës; E dyta, LVV-ja insiston që para protestës të formohet një front i përbashkët i opozitës dhe i shoqërisë civile, porse AAK-ja e Nisma nuk janë pajtuar, pasi druajnë se, me këtë, LVV-ja do që të krijojë supremaci brenda bllokut, ngaqë pjesëtarët e shoqërisë civile që duan të bashkohen, identifikohen si mbështetës të saj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...