Published On: 31 Janar, 2016

AAK: LDK po manipulon me anëtarët e nëndegës në Kaçanik

  • Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës e ka konsideruar si tendencioze dhe pjesë të fushatës speciale, pretendimet se sipas tyre kinse 7 fshatra të Kaçanikut të organizuara brenda një nëndege kanë kaluar në LDK.

AAK përmes një komunikate ka thënë se e vlerëson lart dhe shumë pozitive përkushtimin në punë të kryetarit të degës së AAK-së në Kaçanik,Ylber Bajra, bashkë me strukturën udhëheqëse të saj për rimobilizim të radhëve në terren dhe reformë të thellë në të gjitha nivelet brenda degës së Kaçanikut.

“Për më tepër, si rrjedhojë e diskursit politik, AAK-së çdo ditë e më shumë po i shtohen rradhët nga ish-aktivistë dhe simpatizantë të subjekteve politike që e kanë katandisur Kosovën për së keqi me kualitetin e tyre të ulët qeverisës, madje edhe duke i dhuruar Kosovës edhe dy marrëveshje të dëmshme që e cenojnë rendin kushtetues dhe sovranitetin e shtetit” thuhet në komunikatën e AAK-së
Ata gjithashtu kanë thënë se sa kjo është e vërtetë,  këtë më së miri e dijnë ata të cilët në vazhdimësi po porosisin dhe lansojnë lajme të rrejshme dhe propaganduese për AAK-në në tërësi.
Në fund thuhet se AAK konsideron se individë të caktuar kanë kaluar dhe gjithnjë do të kalojnë nga një parti në një tjetër në këmbim të favoreve dhe punëdhënies, por sipas tyre LDK është e fundit e cila duhet të llogarisë se forcimi i saj do të vijë nga strukturat e cilës do parti opozitare dhe kjo duke u nisur nga fakti thelbësor se struktura udhëheqëse e saj është përgjegjëse që kontrabanduan vullnetin qytetar dhe shtetin e kanë futur në një krizë edhe më të thellë duke mos lejuar të ndodhë ndryshimi në Kosovë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...