Published On: 20 Janar, 2016

AAK-ja nuk po ‘zbutet’

  • Ofertat joshëse nuk do të mund t’ia ndërrojnë mendjen AAK-së për ndryshim qëndrimi karshi Qeverisë. 

Partia e Ramush Haradinajt nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga kërkesa për dorëheqjen e Qeverisë dhe anulimin e marrëveshjeve për Asociacionin dhe demarkacionin, pavarësisht se ditën e hënë, përmes një komunikate, AAK-ja kishte zbutur tonin duke kërkuar zgjidhje të krizës, e madje duke i bërë thirrje pozitës që të jenë pjesë e zgjidhjes. P Por, analistët e shohin të rrezikshëm manovrimin e mundshëm të AAK-së që të largohet nga opozita e bashkuar dhe duke hequr dorë nga kërkesat e tyre, pasi do të bënte vetëvrasje politike.

Drejtori i Marrëdhënieve me Publikun i AAK-së, Muharrem Nitaj, thotë se AAK-ja në vazhdimësi ka kërkuar zgjidhjen e krizës politike. Ai ka thënë për “Zërin” se ajo që AAK-ja ka kërkuar nga partnerët e Qeverisë së koalicionit, ka qenë që edhe ata të jenë pjesë e zgjidhjes së krizës që e kanë shkaktuar vetë, dhe të mos bëjnë përpjekje që duke e thelluar atë, ta provojnë amnistimin e tyre.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...