Published On: 9 Mars, 2016

AAK-ja dhe Vetëvendosje gjithnjë e më larg njëra-tjetrës

  • Lideri i AAK’së Ramush Haradinaj është këmbëngulës në idenë e tij për ta braktisur Kuvendin. Në anën tjetër Albin Kurti insiston që rezistenca të vazhdojë brenda institucioneve, ka mësuar Gazeta Express.

Një koalicion që kishte filluar para disa muajsh, pra Opozita e Bashkuar, duket që nuk do të vazhdojë edhe shumë gjatë. Takimet e fundit të zhvilluara në mes LVV, AAK dhe Nisma nuk po ndihmojnë që të kalohet kriza e fundit. Ramush Haradinaj po insiston që opozita ta braktisë Kuvendin e Kosovës, duke e vazhduar rezistencën me protesta dhe me aktivizëm qytetarë, ide kjo që nuk po përkrahet nga as nga LVV, e s’i duket as nga Nisma.

“Haradinaj është shumë i bindur në idenë e tij. Nuk e ka ndërmend që të tërhiqet”, thotë një burim i Gazetës Express. Sipas tij, kjo nuk është hera e parë që Haradinaj ka qëndrime të prera, në takimet me kolegët nga opozita.

“Edhe në seancën e nesërme opozita pritet që të vazhdojë me avazin e vjetër. Prej javës së ardhshme pritet që të kalohet ne metoda të tjera, dhe të ndara”, thotë burimi i Express.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...