Published On: 20 Prill, 2016

AAK e Nisma të pasigurta për protestën, lusin VV-në t’i bashkohet protestës

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj dhe deputeti i Nismës për Kosovën, Enver Hoti, i kanë bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje që të marrë pjesë në protestën e thirrur nga këto dy parti për 14 maj.

Nitaj ka thënë se nëse VV’ja e do largimin e qeverisë LDK-PDK, ajo duhet të dalë në protestë.

“Nëse e ka me shpirt dhe është e vendosur, Vetëvendosja le të dalë në protestën e ardhshme”, ka thënë Nitaj në “Click” të RTV 21.

Edhe deputeti Hoti ka bërë thirrje që aktivistët dhe zyrtarët e VV’së të protestojnë më 14 maj.

“I lutem Vetëvendosjes që t’i bashkohen protestës së AAK’së dhe Nismës”, ka thënë Hoti.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...