Published On: 20 Dhjetor, 2015

AAK: Djegia e veturës së gjyqtarit, akt i shëmtuar po aq sa deklarata e Thaçit

Për Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, djegia e veturës së kryetarit të Gjykatës Themelore në Prishtinë, Hamdi Ibrahimit, është një akt i shëmtuar dhe i dënueshëm.

“AAK, e dënon këtë akt të mjerë dhe u kërkon organeve të hetuesisë dhe Policisë së Kosovës që ta bëjnë punën e tyre dhe ta zbardhin rastin e t’i nxjerrin para drejtësisë kryerësit e kësaj vepre”, thuhet në reagimin e AAK-së.

“Po kaq të shëmtuara janë edhe deklaratat e eksponentëve të pushtetit, duke përfshirë këtu edhe zëvendëskryeministrin dhe ministër i punëve të jashtme, se prapa këtij sulmi qëndron opozita”, thuhet në reagimin e AAK-së.

Sipas AAK-së, deklaratat e tilla janë të papërgjegjshme.
“Është mirë që politikanët e ministrat të mos bëhen prokurorë, por t’i kryejnë punët e tyre që i kanë llugë”.

AAK thotë në fund se dhuna dhe sulmet ndaj gjyqtarëve, janë vepër e atyre që nuk duan stabilitet në Kosovë ndërkaq paragjykimi i politikanëve për të drejtuar gishtin nga opozita, para se për këtë ta kenë thënë fjalën e tyre organet e hetuesisë, nuk mund të kuptohen ndryshe përpos si “kumbari me krimin”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...