Published On: 6 Prill, 2016

AAK, bashkë apo e vetme, do t’i vazhdojë protestat!

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka rikonfirmuar edhe njëherë se nuk do të heq dorë nga protestat dhe kundërshtimi i kësaj qeverisje edhe nesë nuk është pjesë e bllokut opozitar, VV, AAK dhe NISMA, raporton gazetablic.com

Këtë njoftim e ka bërë vet AAK-ja, përmes një komunikate për media ku thuhet se:

Kryesia e AAK-së, sot në një mbledhje të jashtzakonshme, ka diskutuar zhvillimet politike në vend, me theks të posaçëm kundërshtimin e keqqeverisjes.

Anëtarët e Kryesisë së AAK-së, kanë shprehur vendosmërinë e anëtarësisë që e përfaqësojnë për vazhdimin e kundërshtimit të qeverisë aktuale dhe të marrëveshjeve kundërkushtetuese.

AAK, është tejet e interesuar që të vazhdojë kundërshtimin e përbashkët opozitar, duke përfshirë edhe protestat e përbashkëta. Por nëse nuk do të ketë një dakordim me partnerët opozitarë për menyrën  formën dhe kohën e kundërshtimit të përbashkët, AAK shumë shpejt do të thërrasë e vetme protesta gjithpopullore.

 

Kundërshtimi i kësaj keqqeverisjeje, është një çështje jetike për vendin, dha ajo nuk do të ndalet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...