Published On: 7 Janar, 2016

A vlerësohen me nota të mira shqiptarët në Serie A?

Mbrojtësi shqiptar, Arlind Ajeti, bëri bum në debutimin e tij. Futbollisti nga Kosova e filloi me gol në fanellën e Frosinones dhe ishte kreator i barazimit në udhëtim me rezultat 2:2 kundër Sassuolos. Portali “mondopallone” Ajetin e vlerëson me notën 7, ndërsa “calcioline” me 6.5. Ajeti befasoi të gjithë me paraqitjen e tij, i cili në Frosinone ka ardhur nga Baseli. Portali ‘calcioline’ vlerëson me nota të mira edhe shqiptarët tjerë, si portieri i Lazios, Etrit Berisha, merr notën 6 për barazimin 0:0 me Carpin, ndërsa mesfushori Përparim Hetemaj i Chievos u vlerësua me 6.5 në barazimin 3:3 me Romën. Mbrojtësi Elseid Hysaj që luan për Napolin merr notën 6.5 në fitoren 2:1 kundër Torinos. Të gjithë shqiptarët luajtën standardë dhe treguan angazhim të pashoq.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...