Published On: 28 Mars, 2016

A u vra Benet Rexhepi për shkak të këtij raporti sekret?!

 

Naim Miftari

Raporti i mbajtur fshehtë nga OKB-ja, përkatësisht UNMIK-u për rreth 15 vjet, që mund të lexoni këtu: http://www.shqiptari.eu/tmerrues-okb-ja-kishte-fshehur-raportin-kanceri-dhe-leukomia-ne-kosove-nga-uraniumi-i-varferuar/

A mund të jetë kjo arsyeja e një vrasje misterioze me 8 mars të vitit 2000, kur u vra i riu nga Prishtina, Benet Rexhepi, pasi i njëjti si punëtor i OSBE-së i kishte parë këto harta tepër sekrete me përmbajtje top-sekret… SHIK-u nuk e kishte vrarë, por as grupet kriminale nuk kishin arsye ta vrisnin pasi djaloshi i ndjerë, nuk kishte armiqësi me askë …

Në vitin 2001, në detyrën në polici, në një kërkesë me shkrim kam pas kërkuar nga ambasada amerikane të ndikoj tek UNMIK-u, që të zbardhet kjo vrasje enigmatike. Pos që kam marr konfirmimin për pranim të shkresës, kurrë nuk është ndërmarrë asnjë hap, që të hetohet dhe të zbardhet rasti i këtij të riut.

Nëse arrinim ta zbulojmë vetëm edhe një vrasje, ky sukses do e ndihmonte edhe familjen Rexhepi, që ta gjejë rehatinë shpirtërore lidhur me humbjen e djalit të tyre.

Dihet se ndaj Benetit, të birit të gazetarit Fehim Rexhepi, është shtënë nga një xhip i bardhë, me armë shurdhuese, të cilët janë larguar nga aty po me këtë xhip, ndërsa që ndihma e parë është vonuar për rreth një orë.

Edhe në atë kohë ishin dy pista të dyshimit.

E para ishte kjo se djaloshi kishte parë diçka që nuk do të duhej të kishte informacion brenda objektit, ku në tavolinë ishte e shtrirë një hartë tepër sekrete dhe ishte dyshimi i dytë, se ekzistonte edhe në një lidhje biznesi, e cila ishte e bazuar edhe në atë kohë…. / SHQIPTARI.EU

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/tronditi-greqine-deputeti-i-syriza-shteti-yne-perbehet-nga-dy-popuj-greket-dhe-shqiptaret-arvanitet-video/

http://www.shqiptari.eu/biseda-erotike-e-transkiptuar-mes-ermira-mehmetit-dhe-musa-xhaferit/

http://www.shqiptari.eu/qeveria-e-maqedonise-i-ka-shpallur-lufte-kesaj-video-don-ta-zhduk-video/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...