Published On: 16 Shtator, 2016

A u kërcënua gazetari Artan Hoxha?

Gazetari investigativ i “Neës24”, Artan Hoxha u shoqërua mbrëmë vonë nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, pasi akuzohet për nxjerrje të sekretit hetimor. Gazetari i emisionit “Xhungël” deklaroi mbrëmë në “Opinion” se piloti italian Guido Andrea Guidi ka pranuar se e kishte ulur avionin në Ishëm për të testuar pistën, me qëllim që të kthehej më vonë për të trafikuar 200 kg hashash.

Pak orë pasi është lënë i lirë, gazetari Hoxha ka shkruar një status në Facebook. Mos ndoshta gazetari është ndierë i kërcënuar mbrëmjen e djeshme për të mos folur? Statusi i tij duket i dyshimtë dhe sikur do të përcjellë një mesazh tek opinioni publik…

Statusi i Artan Hoxhës:

“Miku im, disa histori jane teper te verteta per tu treguar”…..
Keto fjale nje zyrtar i larte i Uashingtonit, do t’ia thoshte gazetarit investigativ Gary Webb, fitues i cmimit Pulitzer per zbulimin e perfshirjes se CIA-s,ne trafikun nderkombetar te kokaines, financimin me parate e trafikut te droges te guerriljeve kontras ne Nikaragua dhe shitjen e narkotikeve afroamerikaneve,ne lagjet e varfera ne Los Angeles….
Ne fakt kur e mendon nuk e ka patur keq….

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...