Published On: 25 Janar, 2016

A thua pse në odën e Shaban, Hamëz e Adem Jasharit deri në momentet e fundit qëndronte në mur fotoja e presidentit Rugova?

 

jashari98

Xhevat Rexhaj

 

Ka disa vite, apo thënë më saktë, tashmë që nga viti i kaluar opinioni shqiptarë është duke u bombarduar nga një luftë ” interesante” që po ndodh në mes klaneve, apo shokëve të dikurshëm të “ilegales” konkret LPK së. Në çdo minutë, e ditë kemi deklarime, etiketime, dëshmi, faktime, akuza dhe paraqitje të inkriminuara që kanë krye shokët dikur, pra prijësit e LPK së, e që në realitet e mjerisht ishin edhe prijës e uzurpator të UÇK-së. Ne jemi dëshmitarë se njerëz që dikur ishin shokë të ngushtë, ishin vllazën envero-leninista, anti institucionalista dhe ndjellakeqas për vëllavrasje ndërshqiptare, sot e akuzojnë njëri tjetrin direkt se kanë krye vrasje, pra kanë porosit dhe kanë ekzekutue shokë të tyre, por edhe figurat e njohura të shtetit konkret LDK-së, me këtë pra del sheshazi e shumta që qytetarët dhe shumica absolute e kosovarëve e kanë ditur po janë frikësuar ta thonë se kriminelet janë në panik nga drejtësia, pra Gjykata Speciale. Njëjtë sikur këta që sot dalin njëri kundër tjetrit, janë edhe elemente të caktuara në tri parti opozitare që me çdo kusht edhe duke djegur shtetin po tentojnë të pengojnë nisjen e Gjykatës Speciale, ngase edhe ne radhët e tyne ka mjafte që përfliten si urdhërdhënës apo vrasës! Tashmë mbetët vetëm edhe një çështje, që besohet se dikur duhet të dali në dritë, ndoshta edhe nga vet ata që deri sot për shumë arsye heshtin, të afërmit e Familjes Jashari. Si dita me diell që rrezaton dihet dhe janë faktet, këtë e dëshmojnë edhe fotot në murin e Odës së Shaban, Hamëz e Adem Jasharit, se aty frymonte shteti, pra Republika e Kosovës në krye me Presidentin Ibrahim Rugova. Adem Jashari me Familje ishin të parët në grupet e para ushtarake të formuara qysh në vitin 1991, Adem Jashari ishte aty ku flitej për Republikën dhe aty ku ishte Presidenti i tij dhe i Kosovës, bile një foto ende ekziston nga takimi në Tiranë 1993. A thue kur dhe kush duhet të tregoi më shumë, se pse u tentua të merrej si krah, apo shok i LPK-istave Familja Heroike Jashari, a thue pse ende luhet me emnin e Familjes Jashari se ishin kundër Presidentit Rugova, apo ne duhet ende të presim të thënat e vërteta edhe nga akterët që ishin dhe janë me të vërtetën, sigurisht se nuk do shkoi larg dhe do dihen edhe shumë gjëra, ngase familja Jashari ishte dhe mbetët Familja e shtetit, pra Republikës së Kosovës, e jo e LPK-së. Shaban, Hamëz e Adem Jashari ishin luftëtarët e Republikës së Kosovës, Heronjtë e shpallur nga Presidenti Ibrahim Rugova. Përmes fotove ju lexues mundeni vet të vëni konkludime, ngase në ODËN e Jasharajve ishte fotoja e Presidentit Ibrahim Rugova me senatorin amerikan Bob Doll, deri atë ditë kur u vranë Familja Jashari…

jashari3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...