Published On: 30 Prill, 2016

A thua ka mbetur diçka e keqe pa u bë në Kosovë me privatizimin?

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, ka thënë se Pallati i Rinisë është simbol i madhështisë së Prishtinës, dhe si i tillë nuk duhet të privatizohet. “Mos e bëni këtë se nuk është pronë e juaja, nuk e keni fituar ju, mos e keqtrajtoni pronën publike”.

“Po e shoh sot dhe dy ditët e fundit se po debatohet për privatizimin e Qendrës së Rinisë, e njohur si Qendra “Boro Ramiz”. A thua ka mbetur diçka e keqe pa u bë në Kosovë në këtë drejtim!? Mos e bëni këtë se nuk është pronë e juaja, nuk e keni fituar ju, mos e keqtrajtoni pronën publike”, ka thënë ai.

“Kjo vepër është ndërtuar me djersën e qytetarëve dhe nëse ka respekt për të, kjo Qendër nuk duhet të privatizohet, duhet të mbetet aset publik, aset i qytetarëve”, ka shkruar ish-presidenti Pacolli në llogarinë e tij në Facebook.

Agjencia Kosova e Privatizimit ka vendosur që të shesë asetetet e Ndërmarrjes Shoqërore Pallati i Rinisë, i njohur si Boro Ramizi.  Por, kryeministri Isa Mustafa ka thënë se një gjë e tillë nuk nënkupton shitjen e kësaj qendre
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...