Published On: 1 Prill, 2016

A po tallet Rama me Fatos Nanon?

Në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare, Kryeministri dhe kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama tha se ka marrë një SMS nga paraardhësi i tij Fatos Nano.

“Ishte një sms njerëzor dhe shumë personal”– tha Rama, duke qene lakonik ne deklaraten e tij.

Rama e falënderoi publikisht Nanon gjate zhvillimit te punimeve te kongresit dhe e ftoi ate publikisht në ceremonitë që do të mbahet për 25-vjetorin e PS-së.

Deri sa nuk ka nje pergenjeshtrim te Nanos, mbetet per t’u pare cili eshte qellimi i kesaj sms-je.

Mesazhet e fundit qe mbahen mend, pavaresisht se ne distance, ishte kur Nano lajmeronte mikun e tij Ylli Dylgjeri se i kishte lindur nje qen, dhe mendonte t’i vinte emrin Edi, duke aluduar keshtu per kreun e qeverise.

Nuk dihet a ishte kjo me nje kuptim dashurie apo mosmirenjohje.

Gjithsesi, mbetet per t’u pare nese Nano kerkon te hyje prape ne lojen per president ku shanset per t’u zgjedhur, jane te pakta.

Ato qe ta tallin, jane te shumta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...