Published On: 18 Shkurt, 2016

A po merr fund dueti Deda-Osmani?

 

Sot pas publikimit të selfies me nënkryetarin e Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti si dhe me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, ku ndër të tjera thuhet se vet Rama me këtë selfie ka arritur që ti bëjë bashkë pozitën dhe opzitën e Kosovës.
Deda ka marr vrejteje nga kritiket mbrenda Vetëvendosjes të cilët kërkojnë përjashtim të menjëhershëm Ilir Dedës nga partia. Kjo selfie mund ti kushtojë edhe raporteve me deputetën e LDK-së Vjosa Osmani. Kjo përshak se ithatrët e Vjosa Osmanit brenda LDK-së, do ta kritikojën Osmanin se edhe ajo mund të ketë raporte të fshehta me Xhavit Halitin. Pra nga pubilikimi I kësaj foto mund të konsiderohet se është në kriz dueti politik Deda-Osmani, që të dy përshak të dyshimit për lidhje diskrete me Xhavit Halitin. Që të dy kanë mbajtur qëndrime të ndryshme ndaj partive të tyre dhe kanë ofruar alternativa për dalje nga kriza politike.
Mbetet të shihet se si do të reagojë Vjosa Osmani ndaj publikimi të këtj lajmi dhe sefijes së Ilir Dedës me Xhavit Halitin./ Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...