Published On: 19 Shkurt, 2016

A po “kalon” në PDK Donika Kadaj-Bujupi?

Më 17 shkurt, në Ditën e Pavarësisë,  opozita protestoi kundër marrëveshjeve me Malin e Zi dhe Serbinë, duke kërkuar dorëheqjen e Qeverisë aktuale.  Të pranishëm në protestë ishin edhe deputetët opozitarë, ku shumica prej tyre dolën para turmës protestuese dhe mbajtën fjalimet e tyre.

E pranishme  ishte edhe njëra ndër deputetet më të zëshme të opozitës, Donika Kadaj Bujupi nga radhët e AAK-së. Në një fotografi të realizuar nga portali parrotlla, shihet deputetja e AAK-së e cila u fotografua teksa bënte simbolin tipik të zëvendëskryeministrit Thaqi.

Mbetet paradoks se si një deputete e opozitës, e cila proteston kundër zgjedhjes së zv/kryeministrit Thaqi president, në të njejtën kohë përdorë simbolin thaçist.donika

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...