Published On: 6 Korrik, 2017

A po e pret Kosovën fati i Kroacisë në Arbitrazh për kufirin? (VIDEO)

Kontestin mes Kroacisë e Sllovenisë rreth Gjirit të Piranit, Gjykata Ndërkombëtare e rastit e zgjodhi duke u bazuar në kriterin kadastral.

Tani përkrahësit e Demarkacionit mes Kosovës e Malit të Zi po thonë se ky vendim është udhërrëfyes për zgjidhjen e problemit, transmeton Klan Kosova.

Por kundër kësaj ideje janë ata që kundërshtuan me ngulm marrëveshjen mes dy shteteve.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...